Bywa, że nachodzi nas nieprzeparta chęć, aby zmienić coś w swoim wyglądzie. Czujemy taką potrzebę szczególnie wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, a my podczas wiosennych porządków odkrywamy, że wiele rzeczy można by ułożyć inaczej – także włosy. Jest jedno pytanie, które od lat dręczy tysiące kobiet. Jak dobrać kolor włosów, aby podkreślić swoją urodę?

Wybieraj mądrze!

Nie każda z nas wie, jak dopasować kolor włosów, aby podkreślał naturalne piękno i walory naszego wyglądu. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na to, czy odcień farby zgadza się z odcieniem naszej skóry.

W przypadku ciemniejszych karnacji najlepiej sprawdzą się odcienie ciemne i nasycone, idące w stronę ciepłej gamy kolorystycznej. Jeśli chodzi o karnacje jasne i bardzo jasne, czyli takie, które w Polsce przeważają, możliwości jest wiele – w grę wchodzą prawie wszystkie odcienie blondu, miedzi, brązu. Im większy kontrast między skórą a włosami, tym bardziej sztuczny może się okazać efekt końcowy.

Nie zapominaj jednak, że zarówno fryzura, jak i sam kolor włosów mają podkreślać osobowość! Dlatego nawet jeśli Twoja karnacja należy do najjaśniejszych, ale marzysz o burzy kruczoczarnych włosów, która podkreśli Twój styl, nie wahaj się. Dobierz kolor włosów zgodnie ze swoimi upodobaniami.

A gdyby tak… podążać za modą?

Trendy we fryzjerstwie ciągle się zmieniają, a jednak niektóre z nich wydają się nieśmiertelne. Jednym z ponadczasowych hitów jest kolor włosów Jennifer Aniston. Długie włosy w kolorze ciemnego blondu z przebijającymi słonecznymi refleksami to moda, która nieustannie powraca. Wbrew pozorom idealny efekt nie jest wcale tak łatwy do uzyskania, dlatego najlepiej oddać się w ręce zaufanego fryzjera.

Kolejny, dość kontrowersyjny trend to chłodny kolor włosów. Najlepiej wyglądają w nim osoby o jasnej karnacji, zimnym odcieniu brwi i jasnych oczach. Jeśli zdecydujesz się na taki look, pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji koloru. Na rynku dostępnych jest wiele szamponów, które mają za zadanie utrzymać Twoje włosy w idealnie chłodnym odcieniu i odżywić je po, zwykle wysuszającej włosy, koloryzacji.

Kolory a typ urody

Pierwsze, na co musisz zwrócić uwagę, to Twoje rysy twarzy. Jasne kolory łagodzą, ciemne dodają charakteru – zdecyduj, który efekt chciałabyś uzyskać. Jeśli naturalnie Twoje włosy są jasne, ale chcesz zafundować sobie totalną metamorfozę, zastanów się, czy w połączeniu z jasnymi brwiami włosy wciąż będą wyglądać dobrze. Jeśli z kolei zarówno Twoja karnacja, jak i włosy są ciemne, ich zmiana na blond może wyjść nieco sztucznie.

Postaw na coś naturalnego. Lubisz swój ciemny odcień, ale chcesz go odrobinę ożywić? Może zdecydujesz się na włosy koloru kasztanowego? Zależnie od producenta farby ten odcień może być mniej lub bardziej ciepły, warto więc wziąć to pod uwagę.

Włosy koloru miodowego zasługują na uwagę blondynek, które chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie i dodać sobie troszkę charakteru. Każda, nawet mała zmiana wpływa na wygląd. Należy tylko zadbać, aby był to wpływ pozytywny, taki, który faktycznie podkreśli zalety wyglądu naturalnego.

Szaleństwo pod kontrolą

Jeśli masz ochotę zaszaleć i zafundować sobie na przykład niebieski kolor włosów, za pierwszym razem postaw na farbę, która zmywa się po kilku myciach. W ten sposób zabezpieczysz się przed ewentualną katastrofą.

Przed radykalnymi zmianami możesz też wykorzystać dostępne w internecie aplikacje, które tworzą wizualizację. Dzięki nim sprawdzisz, czy wymarzony kolor włosów naprawdę Ci pasuje.