Masaże, w zależności od tego, w jaki sposób i z wykorzystaniem jakich narzędzi zostają wykonywane, służą różnym celom. Tak na przykład masaż bańką chińską samodzielnie można wykonywać w domu, ale często znacznie skuteczniejszy okazuje się ten przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Wykonuje się go jednak nie tylko w celach leczniczych, ale również by poprawić ogólny wygląd sylwetki, na przykład aby pozbyć się szpecącego cellulitu z wybranych partii ciała.

Czym jest bańka chińska i jak się ją stosuje?

Chińska bańka to bardzo popularne narzędzie, które obecnie wykorzystuje się często do przeprowadzania masaży leczniczych. Co to jest bańka chińska? Otóż jest to rodzaj zimnej bańki próżniowej, mającej za zadanie wysysać powietrze pod ciśnieniem.

Najpowszechniej stosowane są bańki przygotowane z gumy. Oczywiście nie brakuje też baniek ze szkła oraz z bambusa. Każda z nich, bez wyjątku, wyróżnia się okrągłym kształtem oraz delikatnymi brzegami – to za ich sprawą bańki mają możliwość odpowiedniego „zassania” się na skórze.

Masaż chińską bańką tradycyjnie wykorzystuje się przy rozmaitych dolegliwościach. Najczęściej ma on charakter leczniczo-relaksacyjny. Przy wykorzystaniu bańki doprowadza się do zmniejszenia napięcia mięśniowego. W ten sposób niweluje się bóle powstałe na skutek uciskania splotów nerwowych.

Czy bańki chińskie są skuteczne na cellulit? W zależności od tego, jak zostaną wykorzystane, mogą również pomóc w przypadku tego rodzaju problemów, rozbijając tłuszcz zbierający się pod skórą.

Technik masażu bańką chińską jest sporo, a każda służy czemu innemu. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o poszczególnych z nich, warto zwrócić się do specjalisty, który dobrze zna ich zastosowanie.

Bańka chińska a cellulit

Techniki masażu bańką chińską sprawdzają się także przy działaniach kosmetycznych. Masaż nóg oraz masaż pośladków bańką chińską może się okazać zbawienny w przypadku występowania cellulitu.

Co więcej, masaże bańką chińską mogą też zredukować tłuszcz na brzuchu, pozytywnie wpłynąć na widoczność ewentualnych rozstępów, a nawet pomóc w przypadku zmian trądzikowych.

Jak działa bańka chińska na cellulit i co właściwie można zrobić z jej wykorzystaniem? W wyniku zassania skóry oraz tkanek, które znajdują się bezpośrednio pod bańką, odpowiedni masaż może wspomóc mikrokrążenie, a zarazem rozbić tkankę tłuszczową. Tak też dochodzi do znacznego przyspieszenia procesu lipolizy. Jednocześnie działania z użyciem bańki wygładzają skórę i wyraźnie poprawiają jej sprężystość.

Jak wykonać masaż bańką chińską?

Wiele osób zastanawia się, jak robić masaż bańką chińską. Tymczasem można z powodzeniem wykonać go w warunkach domowych. Jeśli celem jest redukcja cellulitu, w pierwszej kolejności należy natłuścić skórę oliwką, gdyż ta umożliwi swobodne przesuwanie baniek po powierzchni skóry.

Później trzeba wziąć największe z baniek, przeznaczone do masażu pośladków, wypuścić z nich powietrze, a dopiero potem umieścić na skórze. Kiedy jej fałdy zostaną już zassane do środka, należy wykonywać naprzemiennie ruchy koliste oraz długie pociągnięcia bańką.

Dzięki takim działaniom doprowadza się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co wspiera ukrwienie skóry i pomaga oliwce dotrzeć do głębszych warstw skórnych. Z organizmu natomiast wydalane są toksyny oraz produkty uboczne przemiany materii, dzięki czemu zostaje on w pełni oczyszczony.