Skip to content

O Benecolu

Benecol
Bene – czyli „dobry” – oraz –col od „cholesterol” – jedyne takie produkty, które zawierają estry stanoli roślinnych, czyli unikalny składnik o działaniu obniżającym poziom cholesterolu.

Od prawie 25 lat pomagamy ludziom z całego świata cieszyć się zdrowym jedzeniem.

Wszystko zaczęło się od Ingmara Westera, fińskiego naukowca, który wiedział, że stanole roślinne redukują poziom cholesterolu, częściowo blokując jego wchłanianie
i nie pozwalając mu dostać się do krwiobiegu.

Po latach badań odkrył, że w wyniku połączenia stanoli roślinnych z olejem rzepakowym powstają estry stanoli roślinnych. W taki właśnie sposób ten unikalny, opatentowany składnik może być wykorzystywany w produkcji żywności obniżającej poziom cholesterolu, jednocześnie nie wpływając na smak produktu.

Estry stanoli roślinnych stanowią fundament marki Benecol. Wierzymy, że poprzez dbanie o poziom cholesterolu, można wieść dłużej zdrowe życie, ciesząc się
z dobrego jedzenia i czasu spędzonego z przyjaciółmi i rodziną.

Benecol od lat pomaga Ci dbać o zdrowie

Marka Benecol po raz pierwszy została wprowadzona na rodzimy rynek przez Ingmara w Finlandii w 1995 roku jako część społecznej inicjatywy na rzecz zdrowia w celu obniżenia poziomu cholesterolu fińskiego społeczeństwa.

Nasz pierwszy produkt, margaryna, był tak popularny, że zaopatrzenie supermarketów musiało być racjonowane!

Przeskoczmy prawie dwie dekady, po których oferta marki Benecol w Finlandia rozrosła się od margaryn po jogurty i jogurty pitne, którym zaufały miliony ludzi na całym świecie za ich smaczny, wygodny i skuteczny sposób na obniżenie poziomu cholesterolu.

Estry stanoli roślinnych w produktach Benecol zostały uznane za jedno z dziesięciu największych odkryć żywieniowych na świecie w ciągu ostatnich 30 lat.

Wiodący naukowcy w obszarze żywienia doszli do wniosku, że stanole roślinne są jednym z nielicznych składników odżywczych, które mogą naprawdę obniżyć poziom cholesterolu, czynnika ryzyka choroby wieńcowej serca. Istnieje ponad 80 badań klinicznych, potwierdzających ich działanie.

Odkryj nasze produkty

Możliwe, że już teraz podejmujesz działania, które pomagają Ci zredukować poziom cholesterolu, jak na przykład aktywność fizyczna czy zdrowe odżywianie.

Pomożemy Ci w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów dzięki naszym produktom, które łatwo włączysz do codziennej diety.

Nasze produkty

Szukaj