Skip to content

Co to są tłuszcze trans? Czy produkty Benecol zawierają tłuszcze trans?

  • SKŁADNIKI W BENECOL

Tłuszcze trans występują naturalnie w małych ilościach w czerwonym mięsie i produktach mlecznych. Powstają one także w procesie przetwarzania olejów roślinnych w tłuszcze stałe, takie jak margaryna lub produkty do smarowania. W przeszłości te przetworzone tłuszcze – znane jako tłuszcze uwodornione lub utwardzone – były szeroko stosowane w żywności, takiej jak ciastka, herbatniki, produkty do smarowania, wypieki i ciasta, a także w wielu lokalach z żywnością na wynos. Jak w przypadku tłuszczów nasyconych, ten rodzaj tłuszczów nie zwiastuje nic dobrego dla naszego serca, ponieważ zwiększa stężenie „złego” cholesterolu LDL.

Na szczęście większość producentów żywności usunęło już tłuszcze utwardzone ze swoich produktów, dlatego większość z nas nie spożywa dużo tłuszczów trans. Jeżeli potrawa zawiera tłuszcze trans, na liście składników na opakowaniu będą widniały „tłuszcze/oleje utwardzone” lub „tłuszcze/oleje częściowo utwardzone”, w związku z tym najlepiej całkowicie unikać takich potraw.

Żaden z produktów Benecol nie zawiera utwardzonych tłuszczów ani olejów, a zatem są to produkty praktycznie pozbawione tłuszczów trans.

Szukaj