Skip to content

Dlaczego utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi jest istotne? Czy produkty Benecol wpłyną na moje ciśnienie krwi?

  • UŻYWANIE PRODUKTÓW BENECOL

Jak w przypadku wysokiego stężenia cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie nie zawsze da się zauważyć, ale może ono doprowadzić do uszkodzenia tętnic, sprawiając, że staną się one sztywne i węższe, a co za tym idzie, cholesterol i inne tłuszcze będą mogły się w nich łatwiej odkładać. Dlatego jest to dodatkowa przyczyna, dla której warto mieć stężenie cholesterolu i ciśnienie krwi pod kontrolą, ponieważ w obu przypadkach z czasem może dojść do wzrostu ryzyka zawału serca i udaru.

Dodatkowo do zdrowej, zrównoważonej diety, regularnych ćwiczeń i utrzymywania prawidłowej wagi, jedną z najważniejszych rzeczy, którą możesz zrobić dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, to jeść mniej soli. Jednak większość z nas spożywa znacznie więcej soli niż zalecane maksimum wynoszące 6 g dziennie (około 1 łyżeczki). Ważne jest nie tylko ograniczenie ilości soli, którą dodajemy do jedzenia, ale też kontrolowanie soli dodawanej do kupowanych produktów. Około trzy czwarte soli w naszej diecie pochodzi z przetworzonej żywności, fast foodów i posiłków z restauracji. Dlatego tam, gdzie to możliwe, dobrym pomysłem jest sprawdzanie etykiet produktów i wybieranie tych o niskiej zawartości soli (0,3 g soli lub mniej na 100 g).

Pokrzepiająca wiadomość jest taka, że w żadnym z naszych jogurtów pitnych ani napojów sojowych Benecol, ani w jogurtach nie ma dodatku soli, dlatego mają one naturalnie niską zawartość soli. Oczywiście dodajemy niewielką szczyptę soli do naszych produktów do smarowania Benecol (a w UK również do batona Benecol owocowo-owsianego (orzech laskowy i ciemna czekolada)), aby uzyskać pyszny smak, do którego przywykłeś. Jednak ilość soli w naszych produktach Benecol jest porównywalna z innymi produktami na rynku i dostarcza tylko niewielkiego odsetka dziennego zapotrzebowania na sól.

 Zawsze sprawdzaj listę składników i wartości odżywcze z tyłu opakowania Benecol, aby uzyskać najbardziej aktualne i szczegółowe informacje na temat składników odżywczych (w tym soli i stanoli roślinnych), oraz na stronach z produktami Benecol.

Szukaj