Skip to content

Dlaczego ważne jest obniżenie stężenia cholesterolu LDL?

  • CHOLESTEROL

Wysoki poziom cholesterolu jest jednym z głównych czynników ryzyka rozwoju chorób układu krążenia (cardiovascular disease – CVD), co jest ogólną nazwą wszystkich chorób serca i krążenia (Cardio – oznacza „serce”, a naczyniowy – „naczynia krwionośne”). Najnowsze dane wskazują, że jedną czwartą wszystkich zgonów w Wielkiej Brytanii spowodowanych przez CVD można przypisać wysokim poziomom cholesterolu LDL („złego” cholesterolu)*.

Nie ma zatem wątpliwości, że obniżenie poziomu cholesterolu LDL jest jednym z najistotniejszych działań, jakie sam możesz zastosować, żeby zadbać o zdrowie swojego serca i układu krążenia.

Jednak zamiast postrzegać wysokie stężenie cholesterolu jako wyrok śmierci, spójrz na nie, jak na pomocny wskaźnik przyszłego ryzyka rozwoju CVD – a co ważniejsze, jak na coś, co możesz zmienić swoim działaniem. Jest to problem zdrowotny, z którym każdy może coś zrobić, a dieta i spożywane jedzenie odgrywają ogromną rolę w obniżaniu stężeń cholesterolu LDL.

Czytaj więcej: jak produkty Benecol z dodatkiem stanoli roślinnych mogą wspomóc Cię w staraniach w obniżaniu stężenia cholesterolu dzięki gamie produktów, które można łatwo włączyć do codziennej diety.

* British Heart Foundation (2020) Heart and Circulatory Disease Statistics 2020. Tabela 5.1: NB: „Zły” cholesterol definiuje się w niniejszym dokumencie jako cholesterol LDL.

Szukaj